Skip to content

Popiół i Diament – Historia Polski w Muzyce | Koncert z okazji Święta Niepodległości

Obchodów 790. rocznicy lokacji miasta Chełmna ciąg dalszy!

11 listopada, z okazji Narodowego Dnia Niepodległości, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie muzyczne pod nazwą „Popiół i Diament – Historia Polski w Muzyce”. Koncert ten to barwna opowieść o dziejach Narodu Polskiego, ilustrowana najpiękniejszymi dziełami muzyki polskiej.

Znakomita wokalistka Kaja Mianowana wraz z zespołem instrumentalnym Warsaw Impressione Orchestra przeniesie słuchaczy w muzyczną podróż przez różne epoki historyczne, prezentując utwory kompozytorów m.in. takich jak Jerzy Matuszkiewicz, Zygmunt Konieczny, Waldemar Kazanecki, czy Czesław Niemen. Znajdą się tu zarówno kompozycje filmowe, jak i utwory instrumentalne oraz piosenki, które stanowią integralną część polskiego dziedzictwa kulturalnego, takie jak „Sen o Warszawie” Czesława Niemena, czy „Popiół i Diament” Stana Borysa do poezji Cypriana Kamila Norwida.

Będziemy mieli okazję doświadczyć bogactwa i różnorodności polskiej muzyki, od kompozycji klasycznych, przez muzykę filmową, aż po utwory współczesne, ukazując wyjątkowy przekrój twórczości muzycznej. W repertuarze pojawią się kompozycje ze znanych i uwielbianych filmów oraz seriali, które ukazują ważne wydarzenia i postacie z historii Polski, a także utwory odzwierciedlające ducha oraz dążenia narodu polskiego.

Koncert „Popiół i Diament” to nie tylko muzyczna uczta, ale także przypomnienie i refleksja nad ważnymi momentami w historii Polski, przedstawione w wyjątkowy, artystyczny sposób.

🎫Bilety w cenie 10 zł dostępne w Kinoteatrze Rondo lub na stronie: https://biletyna.pl/…/Popiol-i-Diament-Historia-Polski…

Skip to content