Skip to content

KLUB FILMOWY | Animocje – 9 nagrodzonych filmów

🎬 KLUB FILMOWY 🎬 (klub bez zapisów 😉) zaprasza na film:

The Best Of Animocje 2022, 84’
Filmy wyróżnione i nagrodzone w konkursach 11. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animocje 2022

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animocje

Wiele osób myśli, że animacja to tylko bajki dla dzieci. Nic bardziej mylnego! Znakomitym dowodem na to są Animocje – festiwal filmowy koncentrujący się na ambitnym i poszukującym swojego wyrazu artystycznego kinie animowanym. Ale dla Organizatorów Festiwalu najważniejszy jest Widz. To jemu chcą przybliżać najciekawszych twórców i twórczynie oraz filmy, a także pokazywać nieograniczone możliwości animacji.

Organizatorzy mają też swoje priorytety programowe. W kinie animowanym poszukują odważnych, ciekawych i innowacyjnych rozwiązań stosowanych w animacji oraz nieszablonowego wykorzystywania tradycyjnych technik.

Dzięki międzynarodowemu konkursowi, Animocje są okazją do poznania najnowszych produkcji z całego świata. Pokazy specjalne animowanych filmów pełnometrażowych i tematyczne projekcje krótkich metraży, pozwalają odkryć animację w nowych kontekstach.

Festiwal organizowany jest w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy od 2011 roku. Jego twórczynią i koordynatorką jest Weronika Płaczek.
www.animocje.com
https://www.facebook.com/animocje
https://www.instagram.com/animocje_festival/

***
🌟 Spotkanie, z prelekcją i dyskusją, poprowadzi filmoznawczyni Karolina Szyperska 😀
🎟 Bilety w cenie: 14/16zł, dostępne również online.
Widzimy się o 17:00 😉

Skip to content