Skip to content

Kino Przyjazne Sensorycznie

JAK TO SIĘ ZACZĘŁO

 W październiku 2019 roku podpisaliśmy z Fundacją Pomoc Autyzm umowę o współpracy w ramach programu ,, Kino przyjazne sensorycznie w Twoim mieście,, . Specjalne projekcje znajdziecie raz w miesiącu w repertuarze kina. 

DLA KOGO

Pokazy dedykowane są widzom z trudnościami w zakresie przatwarzania sensorycznego, w tym zer spektrum autyzmu a jednocześnie są dostępne dla wszystkich. To również fantastycznie podany produkt dla małego widza, który rozpoczyna przygodę z kinem.

JAK WYGLĄDA TAKI SEANS

Dostosowanie seansu polega na zmianie natężenia oświetlenia oraz dźwięku, tak, aby doświadczenie oglądania filmu na dużym ekranie uczynić maksymalnie przyjaznym nadwrażliwym zmysłom. Przed pokazem nie są wyświetlane reklamy, by nie rozpraszać uwagi widza. Sala kina nie jest wypełniona całkowicie, co zapewni widzom swobodę. W trakcie seansu nie obowiązuje zasada całkowitej ciszy – można komentować film, śpiewać piosenkę razem z bohaterami, tańczyć, wyrażać emocje, wędrować po sali kinowej. Rodzice nie muszą czuć się nieswojo, kiedy ich dziecko raduje się całym sobą podczas oglądania. Wejście i wyjście z kina odbywa się tą samą drogą, co zmniejsza lęk przed nowym miejscem oraz ułatwia poruszanie. Podczas trwania projekcji drzwi na salę kinową są otwarte.

BILETY DO KINA: SPECJALNY CENNIK

Na seanse przyjazne sensorycznie zarówno dzieci, jak i dorośli po okazaniu orzeczenia o niepełnosprawności, orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego lub wypisu diagnozy będą mogli kupić bilety ulgowe, zaś jeden z opiekunów dziecka lub osoby dorosłej otrzyma bezpłatną wejściówkę lub bilet po preferencyjnej cenie. Szczegóły można sprawdzić na stronie konkretnego kina, w którym odbywa się seans.

Każda kolejna osoba kupuje bilet normalny lub ulgowy płatne wg regularnego cennika kina. Jednocześnie informujemy, że można zamówić pokaz przyjazny sensorycznie dla zorganizowanej grupy. Wystarczy zgłosić grupę i umówić termin oraz tytuł w danej lokalizacji z koordynatorem lokalnym.

PARTNER FUNDACJA POMOC AUTYZM

Od strony merytorycznej kino wspiera Katarzyna Pęczak –psycholog, psychoterapeuta i szkoleniowiec, która posiada doświadczenie w pracy z dziećmi i osobami dorosłymi z autyzmem a także z rodzicami osób z niepełnosprawnościami. Prowadzi stronę ,,Autypilot – podróże w świat z autyzmem”.

NAJBLIŻSZY SEANS

25.07.2021 (niedziela) | godz. 13.00 | film – PIOTRUŚ KRÓLIK I ALICJA W KRAINIE CZARÓW

Skip to content